آزمون YLE کمبریج چیست

آزمون YLE ، یکی دیگر از آزمون های معتبر برای گرفتن مدرک بین المللی زبان کودکان نامید . آزمون YLE کمبریج می توان به نوعی آزمون کمبریج کودکان نامید . از آنجایی که والدین علاقه دارند فرزندان آنها پس از شرکت در کلاس های آموزش زبان کودکان حتی در سنین 3 تا 7 سال ، بتوانند یک مدرک معتبر بین المللی زبان انگلیسی اخذ کنند بنابراین می توان گفت که یکی از بهترین و معتبرترین مدارک زبان بین الملل ، مدرک آزمون YLE کمبریج می باشد.

در این مقاله میخواهیم توضیحاتی در رابطه با اینکه آزمون YLE چیست و اینکه آزمون YLE کمبریج دارای چند مرحله می باشد توضیحاتی را ارائه نماییم به همین علت به مشا پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

آزمون YLE چیست

آزمون YLE چیست

آزمون YLE ، آزمونی است که زیر نظر دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد و برای تعیین سطح توانایی ها و درک کودکان از زبان انگلیسی می باشد که توانایی هایی از قبیل مهارت های گفت، شنود، درک مطلب و نگارش بررسی می کند و به گونه ای طراحی شده است که می توان گفت یادگیری را لذت بخش ساخته و کودکان را به دریافت مدارک بین المللی و آگاهی از پیشرفت شان تشویق می‌کنند.

آزمون YLE کمبریج

آزمون YLE کمبریج

آزمون YLE کمبریج از آن دسته از آزمون هایی است که فارغ از اینکه زبان آموز در کدام موسسه زبان تحصیل کرده است می تواند در آزمون YLE شرکت نماید. موضوعی که زبان آموزان باید بدان توجه نمایند این است که برای شرکت در این آزمون محدودیت سنی وجود دارد و تنها زبان آموزانی که در گروه سنی 6 تا 12 سال هستند می توانند در برگزاری آزمون YLE شرکت نمایند .

آزمون کمبریج کودکان در سه سطح Starter, mover و flyer برگزار می گردد که شرایط شرکت در هر یک از این آزمون ها به شرح ذیل می باشد :

آزمون YLE

آزمون YLE STARTERS  :

این آزمون اولین مرحله از آزمون کمبریج کودکان می باشد . این آزمون برای گروه سنی 6 تا 8 سال می باشد که شامل یه بخش گفتاری ، شنیداری ، درک مطلب و نگارش می باشد . در سطح آزمون YLE STARTERS ، زبان آموز می تواند مکالمات ابتدایی شرکت کنند و در مورد موضوعاتی مانند احوالپرسی ، خانواده ، کلاس درس و مدرسه ، اسباب بازی ها ، حیوانات ، اعضای بدن ،رنگ ها، خرید کردن ، وسایل منزل ، لباسها و … صحبت کرده یا بخوانند و بنویسند.

بخش های امتحانی و مدت زمان آزمون YLE STARTERS به شرح جدول ذیل می باشد :

Starters مدت زمان تعداد بخش ها تعداد سؤالات
Listening تقریبا ۲۰ دقیقه ۴ ۲۰
Reading & Writing ۲۰دقیقه ۵ ۲۵
Speaking ۳-۵دقیقه ۵
کل زمان تقریبا ۴۵ دقیقه

آزمون YLE MOVERS :

این آزمون ، دومین مرحله از آزمون کمبریج کودکان می باشد . این آزمون برای گروه سنی 8 تا 11 سال می باشد که همانند آزمون مرحله اول شامل بخش گفتاری ، شنیداری ، درک مطلب و نگارش می باشد . در سطح آزمون YLE MOVERS ، زبان آموز در مورد موضوعاتی همچون وعده‌های غذایی ، کارهای منزل ، آب و هوا ، فصل‌ها، حس‌ها ، طعم‌ها و …. اطلاعات داشته و در سطحی بالاتر از Starters درگیر فعالیتهای مربوط به هر مهارت شوند.

بخش های امتحانی و مدت زمان آزمون YLE MOVERSبه شرح جدول ذیل می باشد :

Movers مدت زمان تعداد بخش ها تعداد سؤالات
Listening تقریبا ۲۵ دقیقه ۵ ۲۵
Reading & Writing ۳۰دقیقه ۶ ۴۰
Speaking ۵-۷ دقیقه ۴
کل زمان تقریبا ۶۵ دقیقه

آزمون YLE FLYERS :

این آزمون ، سومین مرحله از آزمون کمبریج کودکان می باشد . این آزمون برای گروه سنی 9 تا 12 سال می باشد که همانند آزمون مراحل قبلی شامل بخش گفتاری ، شنیداری ، درک مطلب و نگارش می باشد . در سطح آزمون YLE FLYERS ، زبان آموزان باید علاوه بر داشتن دامنه واژگان وسیع تری از موضوعات قبلی، مهارت‌های زبانی دیگری همچون تبادل اطلاعات، برقراری و حفظ روابط اجتماعی و بیان نظرات را دارا باشند.

بخش های امتحانی و مدت زمان آزمون YLE MOVERS به شرح جدول ذیل می باشد :

Flyers مدت زمان تعداد بخش ها تعداد سؤالات
Listening تقریبا ۲۵ دقیقه ۵ ۲۵
Reading & Writing ۴۰دقیقه ۷ ۵۰
Speaking ۷-۹دقیقه ۴
کل زمان تقریبا ۷۵ دقیقه

 

____________________________________________________________________________________________________________________

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های YLE و اخذ مدرک زبان انگلیسی آزمون کمبریج کودکان ، آماده می نماید . شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.

آدرس کانال تلگرام آموزشگاه زبان بادبادک

جهت ورود به کانال تلگرام بادبادک روی لینک زیر کلیک کنید.آدرس تلگرام بادبادکهمانطور که میدانید آموز زبان انگیسی این روزها بسیار مهم است و باید از سنین پایین پیگیر آموزش زبان انگلیسی به فرزندانمان باشیم. آموزشگاه زبان بادبادک نیز با همین هدف تاسیس شده است . برای آشنایی بیشتر با آموزشگاه زبان بادبادک میتوانید به پیج اینستاگرام آموزشگاه زبان بادبادک مراجعه کنید.

آدرس اینستاگرام آموزشگاه زبان بادبادک

جهت مشاهده اینستاگرام موسسه بادبادک روی تصویر زیر کلیک کنید.

آدرس پیج اینستاگرام بادبادک

Rate this post