پنج اشتباه رایج زبان آموزان در تلفظ اعداد

بسیاری از کودکان در تلفظ برخی از کلمات انگلیسی دچار مشکل می شوند زیرا برخی از کلمات تلفظ  یکسانی دارند و شما برای تلفظ آنها باید دقت بیشتری داشته باشید اما در این مقاله پنج اشتباه رایج زبان آموزان در تلفظ اعداد قرارداد را برایتان توضیح می دهیم.

همه‌ی ما هر چند وقت یکبار در هنگام صحبت می‌توانیم مرتکب اشتباهاتی شویم. برخی مردم حتی اعتقاد دارند که تلفظ اشتباه لغات می‌تواند به اضافه کردن بر و شکل دادن به زبان انگلیسی کمک کند. این یکی از دلایلی است که چرا امروزه انگلیسیِ صحبت شده دیگر شبیه انگلیسی (سده‌های) میانی نیست.

 

چند اشتباه رایج زبان آموزان در تلفظ اعداد

یکی از رایج ترین اشتباهات تلفات مربوط به اعداد می باشد که آن را به صورت زیر هستند


۱ (one) رو میخونن وان

تلفظ این عدد، وان مثل وان نیست و باید مثل واو عربی خونده بشه و تلفظی شبیه w داره نه v. کلماتی که تلفظشون شبیه ۱ هست، ایناست: won, wonder, wonderful

 


۳ (three) رو میخونن تری

اگه عادت دارید ۳ رو بخونید تری یا تِری، کاملا در اشتباهید. tree که میگید درخته نه عدد ۳٫ موقع گفتنش حتما باید زبونتون بیاد بین دندوناتون و صدایی شبیه ث بیاد بیرون. کلماتی مثل thrift, thread, throw که با th شروع میشن رو باید اینطوری تلفظ کنید.


۴ (four) رو میخونن فُر

Four تلفظش شبیه no هست. اُیی که بین ف و ر قرار گرفته، باید اُو(oh) خونده بشه. پس به جای فُر بگید فُور. Oh, no, ohm کلماتی هستند که تلفظ مشابه به۴ دارن.


پنج اشتباه رایج زبان آموزان در تلفظ اعداد

۷ (seven) رو میخونن سِوِن

۷ با حرف س شروع میشه و حرف صدادار بعدش که e هست مثل bed تلفظ میشه. بعد از حرف و دوباره e هست که تلفظش فرق می کنه. اینجا دیگه e مثل bed نیس و کوتاه تر شده و تلفظش مثل حرف N میشه.


۱۱ (eleven) رو می‌خونن ایلِوِن

اینجا استرس خیلی اهمیت داره. ۱۱ رو نباید بگید ایلون بلکه باید اونو جدا کنید و اول بگید ای بعدش بگید لون. البته دو جور تلفظ میشه. اولیش میشه ای+لِون و دومیش اِ+ لِون. به en آخرش دقت کنید. تلفظش مثل N تو ۷هست.


برخی از این اشتباهات مربوط به لغات هستند :

Suite – یک گروه از چیزها یا اتاق هتل

بیشتر به نظر می‌رسد که باید “suit” یا “soot” تلفظ شود بجای آنکه “sweet” تلفظ گردد. آن را به درستی تلفظ کنید وگرنه ممکن است به جای داشتن اتاق هتل برای اقامت، یک دست کت شلوار اضافه برای مهمانی عروسی داشته باشید.


Queue – در صف ایستادن

برای تلفظ درست این کلمه تنها به حرف “q” در ابتدا فکر کنید و بگویید “kyoo”. قسمت “ueue” اصلاً تلفظ نمی‌شود.

 


Clothes – اقلامی که بر تن می‌کنید

“th” به قدری نرم تلفظ می‌شود که انگار از قلم افتاده است اما اگر آن را نگویید، یک کلمه‌ی کاملاً متفاوت را خواهید گفت یعنی: “close”. اگر قرار باشد کمی لباس بخرید گفتن این ممکن است عجیب باشد.


Almond – یک نوع آجیل

این آجیل خشک رسماً “ah-mund” تلفظ می‌شود- با تلفظu”” در کلمه‌ی sun. با اینحال تنوع‌های زیادی در میان گویشوران انگلیسی هست، مانند “aa–mund” و “aal–mund”.


و حال می خواهیم یک  آموزشگاه زبان کودکان در غرب تهران به شما معرفی کنیم. آموزشگاه زبان بادبادک یکی از بهترین آموزشگاه های ویژه کودکان در غرب تهران است.

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های تافل و اخذ مدرک زبان انگلیسی تافل TOEFL برای کودکان ، آماده می نماید .

شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.

Rate this post