نحوه‌ شروع آموزش زبان به کودکان در خانه

یکی از سوالاتی که همواره از والدین پیگیر آن هستند نحوه‌ شروع آموزش زبان به کودکان در خانه است. زیرا بسیاری از والدین فکر میکنند که باید آموزش زبان به کودکشان را در خانه آغاز کنند. ابتدا بگوییم که موسسه هایی هستند که مناسب آموزش زبان به کودکان هستند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا باید کودکمان را به آموزشگاه ببریم؟ در جواب این سوال میتوان گفت آموزش زبان به کودکان برخلاف ظاهر ساده ای که دارد بسیاری کار سختی است. زیرا کودکان بازیگوش هستند و شما با روش های عادی نمیتوانید آموزش دهید.

آموزش به کودکان در منزل شرایط خاص خودش را دارد که در ادامه مقاله میخواهیم توضیح دهیم.

نحوه‌ شروع آموزش زبان به کودکان در خانه

آموزش زبان انگلیسی در خانه روش های مختلفی دارد :

آموزش موزیکال زبان انگلیسی به کودکان ( کلیک کنید )

آموزش زبان انگلیسی با رقص ( کلیک کنید ) 

زبان انگلیسی قوی ندارید؟ نگران نباشید شما میتوانید با همین اطلاعات نیز به کودکتان آموزش دهید.

اگه خیلی زود هم نتونست انگلیسی صحبت کنه، نگران نباشید. هر آدمی برای حرف زدن به مدت زمان خاصی نیاز داره. صبور باشید. به زودی می بینید چقدر خوب یاد می گیرن و چقدرخوب صحبت می کنند.

چطور تو خونه به بچه ها زبان یاد بدیم؟ با تکرار و تمرین

برای آموزش هرچه بهتر ، خواندن زبان را یک امر روزمره تبدیل کنید با این کار آموزش برای شما لذت بخش می شود اما توجه داشته باشید که بیشتر از یک ربع کودکان را درگیر آموزش نکنید زیرا این کار باعث می‌شود تا کودکان از زبان انگلیسی متنفر شوند

یکی از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید اینه که اگه هرروز بعد از مدرسه با بچه ها بازی های انگلیسی می کنید هر روز تو همون ساعت بازی کنید. اگه شب ها براشون داستان انگلیسی تعریف می کنید هرشب قبل از خواب تعریف کنید. این کار باعث میشه بچه ها راحت تر باشن و اعتماد به نفسشون تقویت بشه. اگه فضای خالی تو خونه دارید می تونید به یه گوشه برای زبان تبدیلش کنید. مثلا کتاب های انگلیسی، دی وی دی و کاردستی های انگلیسی رو اونجا بذارید. بچه ها بیشتر از ما به شنیدن و تکرار احتیاج دارن تا بتونن خودشون از کلمات استفاده کنند.

چطور تو خونه به بچه ها زبان یاد بدیم؟ با بازی و سرگرمی

همانطور که می دانید همه بچه ها علاقه زیادی به بازی دارند شما می توانید از همین مسئله برای آموزش استفاده کنید می توانید از فلش کارت ها برای آموزش زبان استفاده کنید

چطور تو خونه به بچه ها زبان یاد بدیم؟ قصه بگید

بچه های کوچکتر کتاب های رنگی با تصویرسازی های جذاب و بزرگ رو دوس دارن. می تونید با هم تصویرها رو نگاه کنید و ازش بخواهید که به جمله هایی که میگید گوش کنه و به تصویرش اشاره کنه.بعد از یه مدت سوال هایی بپرسید که به حرف زدن تشویق بشه.

نحوه‌ شروع آموزش زبان به کودکان در خانه

 آموزش زبان با عروسک های نمایشی

یکی از روش ها این است که شما عروسک را به عنوان مهمان خارجی معرفی کنید. همه کودکان این را میدانند که باید با زبان اصلی با عروسک خود صحبت کنند و زمانی که عروسک شما که یک مهمان خارجی است به زبان انگلیسی صحبت کند ، کودکتان هم مجبور است به زبان انگلیسی به او پاسخ دهد . این روش هم کودک را به یادگیری و مکالمه انگلیسی تشویق کرده و هم آموزش او را تکمیل میکند.

حتی میتوانید از چند عروسک استفاده کرده و مکالمه گروهی انجام دهید.

توجه داشته باشید که کودکان عروسک ها را زنده میدانند باید ارزش عروسک ها را حفظ کنید. یعنی بهتره عروسک، جای مخصوصی داشته باشه و هر ازگاهی مورد استفاده قرار بگیره.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید ارتباط چشمی بین عروسک و کودک است، شما باید عروسک رو طوری نگه دارید که موقع حرف زدن با بچه ها تماس چشمی داشته باشد. اگر میخواهید کلمه خاصی را آموزش دهید حواستون به سیلاب های کلمه باشه و دهان عروسک رو به انداره تعداد سیلابها باز و بسته کنید. نیازی نیست که حتما صداتون رو تغییر بدید. کافیه عروسک رو جلوی صورتتون بگیرید.

فلش کارت زبان انگلیسی برای کودکان  ( کلیک کنید )

بهترین سی دی آموزش زبان انگلیسی کودکان   ( کلیک کنید ) 


و حال می خواهیم یک  آموزشگاه زبان کودکان در غرب تهران به شما معرفی کنیم. آموزشگاه زبان بادبادک یکی از بهترین آموزشگاه های ویژه کودکان در غرب تهران است.

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های تافل و اخذ مدرک زبان انگلیسی تافل TOEFL برای کودکان ، آماده می نماید .

شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.

Rate this post