تعطیلات آخر هفته به زبان انگلیسی

تعطیلات در کشورهای اروپایی روزهای شنبه و یک شنبه است که weekend نام دارد . ما در ادامه به تعطیلات آخر هفته به زبان انگلیسی میپردازیم .

هفته تقریبا در تمام کشورهای جهان ساختار مشابهی دارد. در بیشتر کشورهای اروپایی هفته از روز دوشنبه (Monday) شروع می شود و یکشنبه (Sunday) آخرین روز هفته است.

البته در برخی فرهنگ ها یکشنبه را اولین روز هفته می دانند. بسیاری از کشورهای اروپایی دارای دو روز تعطیل هستند. در زبان انگلیسی وقتی به آخر هفته (Weekend) اشاره می شود، عموما منظور روزهای تعطیل آخر هفته است که می تواند یک روز (یکشنبه) یا دو روز (شنبه و یکشنبه) باشد.

اسامی روزهای هفته در زبان انگلیسی از تقویم رومی گرفته شده اند. این اسامی در شکل قدیمیشان به نام خدایان و سیاراتی اشاره می کردند.

 

تعطیلات آخر هفته به زبان انگلیسی

 

تعطیلات آخر هفته به زبان انگلیسی

 

weekend

/ˈ wiːˌkend / wiːkˈend /
معنی: آخر هفته، تعطیل آخر هفته ، تعطیل آخر هفته را گذراندن
معانی دیگر: bweekends آخر هفته

 

 تعریف: the end of the week, esp /  the period beginning Friday evening and ending Sunday evening
فعل ناگذر ( intransitive verb )
حالات: weekends, weekending, weekended

 

تعطیلات آخر هفته به زبان انگلیسی

 

واژه weekend در جمله های نمونه

1. a weekend visit with friends
اقامت آخر هفته نزد دوستان

2. his weekend retreat is a karaj garden
خلوتگاه آخر هفته‌ی او باغی در کرج است.

3. long weekend
تعطیلات پایان هفته‌ی طولانی (مثلا جمعه و شنبه و یکشنبه)

4. a dirty weekend
(انگلیس – عامیانه) تعطیل آخر هفته که در آن روابط جنسی نامشروع انجام می‌شود

5. i entertained my cousins over the weekend
در تعطیلات آخر هفته پسر عموهایم مهمانم بودند.

6. weekday hours: 8 a. m. to 5 p. m. ; weekend hours: 2 to 5 p. m.
ساعات کار در روزهای هفته: 8 صبح تا 5 بعدازظهر،ساعات کار در شنبه و یکشنبه: 2 تا 5 بعدازظهر

 


حال می خواهیم یک آموزشگاه زبان کودکان در غرب تهران به شما معرفی کنیم. آموزشگاه زبان بادبادک یکی از بهترین آموزشگاه های ویژه کودکان در غرب تهران است.

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های تافل و اخذ مدرک زبان انگلیسی تافل TOEFL برای کودکان ، آماده می نماید .

شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.

 

 

 

Rate this post