بهترین زمان برای آموزش زبان سوم به کودکان

یکی از متداول ترین سوالاتی که والدین در دوران کودکی فرزندشان با آن روبرو هستند این است که بهترین زمان برای آموزش زبان دوم به کودکان چه زمانی است و از چه سنی والدین باید آموزش زبان دوم را آغاز کنند؟
ما در این مقاله از اصطلاح زبان دوم استفاده می کنیم زیرا همه والدین تمایل ندارند تا فرزندشان زبان انگلیسی را یاد بگیرد و با توجه به شرایط زندگی می تواند زبان دوم زبان‌های دیگری باشد.
البته در این زمینه یک توصیه به والدین می کنیم که هر زبانی که می خواهند آموزش دهند در کنار زبان انگلیسی را نیز آموزش بدهند زیرا زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است که در تمام کشورهای دنیا کاربرد دارد و همچنین تمام تکنولوژی ها با استفاده از زبان انگلیسی هستند.
اما ما در این مقاله تصمیم داریم بهترین سن برای آموزش زبان دوم به کودکان را برایتان توضیح دهیم.

بهترین زمان برای آموزش زبان دوم به کودکان

با توجه به تحقیقات انجام شده کودکانی که در سنین پایین تر آغاز و آموزش زبان انگلیسی کرده اند در آینده موفق تر بودند.
اگر بخواهیم در این زمینه برای مثال بیاوریم:
در سال ۱۹۹۶ يک مقاله در روزنامه نيوزويک منتشر شد که نتايج يک تحقيق را بررسي مي‌کرد. بر اساس اين تحقيق، کودکي که بعد از 10 سالگي شروع به آموختن زبان دوم کند با احتمال کمتري ممکن است بتواند بعدها  اين زبان را مانند کساني که آن زبان، زبان مادري‌شان است، صحبت کند. نتايج اين تحقيق توسط زبان‌شناسان زيادي تاييد شده است و به دنبال اين تحقيق، تحقيقات بسيار ديگري هم انجام شد که بر همين موضوع تاکيد داشت.
بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان کمتر از ۱۰ سال است و اما دقیقا از چه سنی آموزش را آغاز کنیم؟؟
در مورد آموزش زبان دوم و سوم آن توافق بسیاری وجود ندارد اما با توجه به تمام نتایج تحقیقات انجام شده باید بگوییم بهتر است تا زمانی که فرزندتان در زبان اول پیشرفت نکرده یادگیری زبان دوم نپردازند اما باز هم این مسئله برای همه کودکان صادق نیست

بهترین زمان برای آموزش زبان سوم به کودکان

پس از توضیحاتی که دادیم باید بگوییم برای زبان سوم ، باید پس از زبان دوم اقدام کنید و گرنه دچار سردرگمی میشوید.

4/5 - (2 امتیاز)