آموزش حروف انگلیسی به کودکان

زبان انگلیسی یکی زبان های مهم دنیاست . در زبان انگلیسی آموزش حروف انگلیسی بسیار اهمیت دارد زیرا پایه و ساختار اصلی در زبان انگلیسی است.

در دنیای امروزی چند زبانه بودن و علی الخصوص تسلط بر زبان انگلیسی یکی از نیازهای اساسی جوامع پیشرفته و در حال توسعه است و لذا این امر، هر فرد آگاه از تبادلات و معادلات جوامع مدرن را مترصد می سازد تا در جهت یادگیری یک زبان بین المللی که بهترین آن زبان انگلیسی می باشد تمام تلاش خود را مبذول دارد و همچنین این موضوع بسیاری از والدین دلسوز را نیز مشمول خود می سازد.

اما بسیاری از والدین سن مناسب را برای یادگیری زبان انگلیسی نمی دانند و این گونه می اندیشند که فرزندشان هر زمان آمادگی و فرصت لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را خواهد داشت. پرداختن به این نکته بسیار ضروری به نظر می رسد که چرا سنین کودکی و نوجوانی بهترین دوران برای یادگیری یک زبان خارجی علی الخصوص زبان انگلیسی می باشند و ثانیا یادگیری یک زبان بین المللی چه تاثیری در آینده ی کودک خواهد داشت.

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

 

از سوی دیگر نکته ای که در آموزش حروف انگلیسی حائز اهمیت به نظر می رسد وجود یک روش مناسب و هماهنگ با پیچیدگی های ذهنی یک فرد علی الخصوص یک کودک می باشد.

کودکان از یادگیری لذت می برند. برای آن ها اهمیت ندارد که یک فعالیت به تقویت توانایی های شناختی آن ها منجر می گردد یا مهارت های حرکتی آن ها را بهبود می بخشد. تنها کافیست برای کودکان اوقات خوشی فراهم گردد. البته نکته ای که بایستی مدنظر قرار داد شیوه تدریس زبان انگلیسی بسته به دوره ی سنی هر فرد بسیار متفاوت خواهد بود و با کم شدن سن فرد تدریس زبان انگلیسی به مراتب سخت تر خواهد شد و نیازمند اساتیدی مجرب در زمینه کار با کودکان خواهد بود که شناختی جامع و مبسوط از رفتارها و نیازهای کودک دارند.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

مطالعاتی که توسط پرفسور سوزان فلین زبان شناس دانشگاه MIT انجام شده است اظهار می دارد که کودکانی که در حال یادگیری زبان دوم می باشند نسبت به سایرین دارای خلاقیت بسیار بیشتری می باشند و همچنین توانایی بسیار بالاتری در حل مسائل دارند.

به عبارت دیگر یادگیری زبان دوم علاوه بر دانش های زبانی باعث پیشرفت و بهبود در سایر توانایی های انفرادی نیز می گردد.

شکی نیست که ذهن یک کودک بسیار آماده تر از افراد بلوغ یافته برای یادگیری مطالب مختلف علی الخصوص یک زبان جدید می باشد، ولی بزرگترین مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سنین ابتدایی لهجه ی فرد می باشد که بسیار مطلوب تر خواهد بود.

در مطالعات دیگری که توسط یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه واشنگتن انجام شده، نشان داده است که افرادی که در سنین کودکی یادگیری زبان دوم را آغاز کرده اند احتمال این که لهجه ای همانند یک غیر انگلیسی زبان داشته باشند بسیار کمتر از افرادی است که در سنین بزرگسالی شروع به این امر نموده اند. این تحقیقات بیان می دارند که افزایش سن افراد سبب دشوار تر شدن تغییر عادت های زبانی به لهجه ی زبان دوم می گردد.

بنابراین اولین دلیلی که ما را ترغیب می سازد تا کودکانمان را از سنین ابتدایی با آموزش حروف انگلیسی در زبان انگلیسی آشنا سازیم امتیاز بزرگ صحبت کردن همانند یک انگلیسی زبان می باشد.

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

الفبای انگلیسی ( alphabet ) یکی از پایه ترین موضوعات در زبان انگلیسی است .

alphabet جزو اولین مبحثی است که باید در زبان زبان انگلیسی چه به بزرگ سال چه به کودک آموزش داده شود .

alphabet یا همان حروف الفبای انگلیسی یکی از آسان ترین مبحثایی هست که میتوان با کودک 2 سال نیز کار کرد و از لحاظ ذهنی با کمک آموزش قوی و صحیح کودک به طور کامل آماده میشود .

راه ها و روش های بسیار زیاد و مناسبی برای این آموزش وجود دارد مثل آموزش با رقص ، آموزش با آهنگ ، آموزش با فیلم ، آموزش با کارتون ، آموزش همراه بازی ، آموزش با اسباب بازی های الفبا ، آموزش با فلش کارت و صد ها روش غیر مستقیم و مستقیم …

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

آموزش حروف الفبای انگلیسی به کودکان

هنگام نامگذاری حروف الفبا ، حتما کلمات آغاز شده با آن را به آنها بچسبانید. ما الفبای انگلیسی را به صورت جامع و واژگان می آموزیم ، اما به هیچ وجه پاره نمی شود. مغز کودکان بسیار مستعد است: اطلاعات دریافت شده در دوران کودکی برای مدت طولانی به یاد می آید. ما از این فرصت استفاده می کنیم و زبان را تا حد امکان فرا می گیریم. در نتیجه ، کودک نه تنها حروف ، بلکه عبارات کامل را نیز می شناسد ، از آنها در ارتباطات استفاده می کند.

الفبای ، به طور معمول ، با استفاده از یک آهنگ آموزش داده می شود.

این یک نوع آموزش نسبتاً متداول است که نتایج موثری را به همراه دارد.

متن های آموزش حروف انگلیسی را می توان در وب سایت چاپ کرد. کودک نه تنها حروف را به یاد می آورد ، بلکه ساختار ریتمیک زبان را نیز یاد می گیرد.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

بنابراین ، یادگیری و آموزش حروف انگلیسی در الفبای انگلیسی با فیلم بسیار جالب است و در اینجا کودک قطعاً به کمک والدین احتیاج خواهد داشت.

کارتون به زبان انگلیسی با زیرنویس همچنین به تنوع بخشیدن به فعالیت های شما با کودک کمک خواهد کرد

هنگامی که ما شروع به یادگیری یک زبان خارجی می کنیم ، اول از همه تلاش می کنیم فرزندمان یاد بگیرد که هر چه سریعتر بخواند. خواندن یک عنصر مهم هم در یک زبان خارجی و هم به زبان مادری است.

به همین دلیل است که ما می خواهیم کودک به سرعت یادگیری خواندن را بیاموزد. ما فرایند یادگیری خواندن را از کجا شروع می کنیم؟ البته از alphabet .

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

چگونه فیلم ها و بازی های آموزشی در یادگیری الفبای انگلیسی کمک می کند ؟

اول از همه ، فرزندمان را با حروف معرفی می کنیم. کودک با نحوه نگاه کردن ، تلفظ ، نوشتن آشنا می شود.

بنابراین ، ما با یک کودک الفبای خارجی را یاد می گیریم تا برای او آسان و جالب باشد ، تا او در دنیای حروف انگلیسی گم نشود. قبل از شروع کلاسهای خواندن انگلیسی ، برای کودک توضیح دهید که چرا یادگیری خواندن اینقدر مهم است.

نکته مهم : به او بگویید که توانایی خواندن او به یک زبان خارجی به شما امکان می دهد در آینده متن ، داستان ، رمان و اشعار نویسندگان واقعی انگلیسی را بخواند. تمایل کودک خود را برای یادگیری چیز جدید ، تحریک و پاداش دادن او تحریک کنید. الفبای انگلیسی را به کودک نشان دهید ، هر حرف را بخوانید ، و به آن اشاره کنید.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

 

آموزش A . B . C به کودکان 

نکات مهم در خصوص شروع آموزش :

او را علاقه مند کنید

کودکان نو پا به راحتی تمرکز خود را از دست می دهند و اگر می خواهید چیزی را به آنها بیاموزید تنها راه این است که آنها را علاقه مند و سرگرم کند. آموزش حروف انگلیسی در کودکان کمی حوصله میخواد اما نتایج آن این خستگی را از تن شما والدین عزیز درمیاورد.

آهسته پیش بروید

از هفته اول آموزش او را مجبور به یادگیری و یا از بر کردن همه حروف نکنید. به یاد داشته باشید این 26 الفبای جدید و 52 حرف ( مجموعه ای حروف کوچک و بزرگ ) است و یادآوری همه این اطلاعات برای او خسته کننده است. بنابراین ، آرام پیش بروید، برای مثال روزی چند حرف آموزش داده و در طول چند روز این حروف را تکرار کنید و بعد به سراغ بقیه حروف بروید.

الفبا را با شعر یاد دهید

الفبا را با شعر و همراه با آواز با او بخوانید. به یاد داشته باشید که چگونه حروف الفبا را یاد گرفتید ، و هنوز هم لحن آهنگین آن را به خاطر می آورید یادگیری همراه با شعر و آهنگ بسیار در یادگیری کودک تاثیر دارد به طوری که بعد از چند بار تکرار کردن کودک ناخودآگاه لحن آهنگین آن را به یاد می آورد.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

 

آموزش حرف به حرف

حروف را یک به یک به او بیاموزید ، اجازه دهید که حروف را در شکل ها و اندازه های مختلف ببینید (می توانید از نمودارها ، بازی خمیر ، کتاب های رنگ آمیزی و غیره استفاده کنید ). هنگامی که او به حروف بزرگ رسید ، قبل از آموزش حرف بعدی ، معادل کوچک همان حرف را به او بیاموزید.

صدای حروف

او را با صدای هر الفبای آشنا کنید تا به طور همزمان با شکل و صدای الفبای آن را به تصویر بکشد. این روش به او کمک خواهد کرد تا بهتر به یاد آورد، بنابراین همیشه حروف الفبا را با صدای بلند بگویید و تکرار کنید.

تشخیص حروف

از روزنامه ، مجله و یا کتاب، حروف الفبایی را انتخاب کنید و از کودک خود بخواهید که آنها را در متن به شما نشان دهند و هنگامی که او آنها را درست می گوید، با آغوش و یا آبنبات او را تشویق کنید و مطمئن باشید کودک شما از این بازی و سرگرمی بسیار لذت خواهد برد و آموزش حروف انگلیسی  برای او شیرین تر میشود .

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

نظم بودن کلاس ها کلید موفقیت در یادگیری الفبای انگلیسی است. و در یادگیری چیز دیگری به طور منظم تمرین کنید! بهترین روز 6 روز در هفته. کمی تمرین کنید. 5 الی 10 دقیقه دو بار در روز کافی خواهد بود. و پس از گذشت یک هفته از چنین کلاس هایی ، دانش شما در مورد الفبای انگلیسی به طور قابل توجهی تقویت می شود. و بعد از مدتی برای همیشه ترتیب حروف الفبای انگلیسی را به یاد خواهید آورد.

 

به یاد داشته باشید :

ما الفبای انگلیسی را نه به تنهایی بلکه در کاربرد عملی آن نیز یاد می گیریم.

کودک با مطالعه نام ها و ترتیب حروف ، قادر به کار با فرهنگ لغت ، تلفظ هجی کلمه با حروف و غیره خواهد بود ، که اغلب در زندگی روزمره یافت می شود.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

 

آموزشگاه زبان بادبادک با بهره گیری از مدرن ترین شیوه های آموزش زبان انگلیسی به کودکان همواره تلاش کرده است محیطی متفاوت همراه با جذابترین دوره های آموزشی زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی، تماشای کارتون، اتاق بازی، نقاشی، شعر، قصه خوانی، موسیقی، کاردستی، کارگاه شن بازی و سفال، آموزش پرچم، ورزش، عروسک گردانی، فرهنگ ترافیک و شهرنشینی و … توسط اساتید متخصص تدریس زبان انگلیسی کودکان را ارائه نماید.

آکادمی تخصصی زبان کودک و نوجوان بادبادک همواره اولویت های زیر را سرلوحه کاری خود قرار داده است :

  • استفاده از دبیران مجرب و خوش اخلاق
  • استفاده از روش های نوین آموزشی
  • استفاده از کلاس های هوشمند

متد آموزشی در آموزشگاه زبان بادبادک بدین صورت است که ، آموزش زبان انگلیسی را در کنار سرگرمی و فعالیت روزانه برای زبان آموزان خود در نظر گرفته است، آموزش زبان انگلیسی به کودکان 3 تا 7 سال و 7 سال تا 11 سال به صورتی است که می توانند به راحتی آموزش زبان انگلیسی را با لهجه ای عالی فرا بگیرند.

مهد زبان بادبادک این امکان را برای خانواده ها و زبان آموزان 3 تا 7 سال فراهم آورده است تا علاوه بر امکاناتی که در یک مهد کودک ارائه می شود ، کودکان زبان انگلیسی نیز بیاموزند. آموزش به صورتی است که زبان دوم را مانند زبان مادری فرا میگیرند و آموزش کاملا غیرمستقیم میباشد.

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان

 

 

آموزش حروف انگلیسی به کودکان


می خواهیم یک آموزشگاه زبان کودکان در غرب تهران به شما معرفی کنیم. آموزشگاه زبان بادبادک یکی از بهترین آموزشگاه های ویژه کودکان در غرب تهران است.

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های تافل و اخذ مدرک زبان انگلیسی تافل TOEFL برای کودکان ، آماده می نماید .

شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

 

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.

 

 

 

 

 

 

بهترین کتاب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست ؟

داخل مقاله معرفی کرده ایم.

بهترین روش برای آموزش حروف الفبای انگلیسی به کودکان چیست ؟

کارتون به زبان انگلیسی با زیرنویس

بهترین راه برای یادگیری حروف الفبای انگلیسی در کودکان چیست ؟

آموزش با ساختار ریتمیک زبان

2/5 - (3 امتیاز)