آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی

آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی

در این مقاله تصمیم داریم تا کمی آموزش گرامر بدهیم. همانطور که میدانید در اکثر مقالات آموزش کلمات و اصطلاحات بود اما در این مقاله آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی را قرار میدهیم . برای آموزش کامل تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی

کجا از how much و کجا از how many استفاده کنیم؟ استفاده از این دو واژه‌ی سوالی به وجود اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در جمله بستگی دارد. در انگلیسی،how much برای اسامی غیر قابل شمارش استفاده می‌شود. این اسامی، به اسامی انتزاعی یا abstract نیز معروف هستند. کلماتی مانند fun، water و time را نمی‌توان با چرتکه محاسبه کرد. شما نمی‌توانید از کسی بپرسید “‌به چه تعداد امروز خوشحالی کردید؟” ولی می‌توانید بپرسید “امروز چقدر خوشحالی کردید؟”

اسامی قابل شمارش countable یا count

این اسامی را در ترکیب‌هایی که قبل از آن عدد می‌آید می‌بینیم. یعنی هر اسمی که بتوانیم بشماریم و بگوییم برای مثال پنج عدد از آن، قابل شمارش است. برای همین هم این کلمات را می‌توان به شکل جمع با s دید. البته چند کلمه وجود دارند که به طورکلی حالت مفرد ندارند مثل clothes، jeans و…

برای بیان تعداد به‌غیر از اعداد می‌توانیم از قید کمیت استفاده کنیم.

a few (چندتا)
some (تعدادی/بعضی)
many (خیلی)
a lot of (زیاد)
too many (خیلی زیاد)
several (تعداد زیاد)
Fewer (کمتر)
اسامی غیرقابل شمارش non-count یا uncountable

این اسامی را درصورتی می‌بینیم که مقدار مدنظر باشد نه تعداد یا شرایطی که بتوانیم تک تک شمارش کنیم، برای مثال تعداد دانه‌های شکر برای شیرین کردن چای کاری عبث و بیهوده است، چون تعداد ناشماری دانه باید شمرده شود. این اسامی در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند:

Abstractions (مفاهیم انتزاعی)
Activities (فعالیت‌ها)
Food (غذا)
Groups of similar Items (گروه‌هایی با اقسام مشابه)
Liquids and Gases (مایعات و گازها)
Natural Events (اتفاقات طبیعی)
Materials (مواد)
Particles or Grains (ذرات یا دانه‌های ریز)
برای ترکیب هم می‌توان از موارد زیر استفاده کرد:

A little (کمی)
Some (مقداری)
Much (زیاد)
Too Much (خیلی زیاد)
A lot of (زیاد)

آموزش اسامی قابل شمارش و غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی

اسامی غیر قابل شمارش در زبان انگلیسی به چند دسته طبقه‌بندی می‌شوند. برخی اسامی هم هستند که طبقه‌بندی خاصی ندارند و باید آنها را به خاطر سپرد.

مواد: food, water, wine, salt, bread, iron
عواطف و ویژگی‌های انسانی: anger, cruelty, happiness, honesty, pride
فعالیت‌ها: help, sleep, travel, work
مفاهیم انتزاعی: beauty, death, fun, life

نکته
اگر بخواهیم اسامی غیر قابل شمارش را بشماریم از عبارت‌های کمیت سنج زیر استفاده می‌کنیم. عبارت کمیت سنج از یک کمیت سنج (quantifier) و یک یا چند حرف اضافه یا حرف تعریف تشکیل می‌شود.

a piece of
pieces of
a bit of
bits of
an item of
items of


می خواهیم یک  آموزشگاه زبان کودکان در غرب تهران به شما معرفی کنیم. آموزشگاه زبان بادبادک یکی از بهترین آموزشگاه های ویژه کودکان در غرب تهران است.
 

آموزشگاه تخصصی زبان کودک بادبادک با استفاده از روش ها و شیوه های نوین زبان آموزان 3 تا 7 سال و 7 تا 14 سال را برای شرکت در آزمون های تافل و اخذ مدرک زبان انگلیسی تافل TOEFL برای کودکان ، آماده می نماید .

شیوه آموزشی که بادبادک را به نوعی بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران نموده است و این موسسه از آن استفاده می کند کودکان شما بدون کوچکترین استرسی میتوانند با بازی و موسیقی و روشهای مختلف زبان انگلیسی را یاد بگیرند و ما به شما والدین عزیز توصیه می کنیم تا کودکان خود را در سنین ۳ تا 14 سالگی در آموزشگاه زبان ثبت نام کنید زیرا در نظر روانشناسان آموزش زبان دوم از سنین سه تا پنج سالگی و یا در سنین 7 تا 14 سال باید آغاز شود زیرا کودکان در این سنین به راحتی می‌توانند لحظه خود را تقویت کرده و در آینده بسیار راحت و با تسلط بیشتر به زبان انگلیسی صحبت کنند.

 

از ویژگی های مثبت این آموزشگاه دسترسی آسان و  وجود مربی های باتجربه و محیطی بسیار جذاب است. اگر تا بحال آموزشگاه زبان بادبادک را ندیده اید به شما توصیه می‌کنیم تا با ادرس های گفته شده مراجعه کنید و محیط  آموزشگاه و شیوه تدریس را خودتان مشاهده کنید و یا با تماس تلفنی مشاوره های لازم را دریافت کنیم.


 

اسامی غیر قابل شمارش مواد

food, water, wine, salt, bread, iron

فعالیت های غیر قابل شمارش کدامند

help, sleep, travel, work

Rate this post